Tööturu olukord

Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Guest kirjutas: 06 Mai 2026 16:20
Külaline kirjutas: 06 Mai 2026 16:19
Guest kirjutas: 06 Mai 2026 16:16

Emotsioonitsemine ongi isiklik rünnak, see on nagu mossitamine. Ma koguaeg vastu argumenteerin, aga tehisaru hallukad teevad su vastused eluvõõrasteks.
Ära siis emotsioonitse ega mossita. Kui sa midagi väidad, siis tee seda koos faktidega, mitte ära vaidle lihtsalt vaidlemise pärast.
Miks ründad isiklikult? Kui sul on sisuline argument, siis esita. Ära mine isiklikuks
Ma tõin oma argumendid. Ja vastasin sulle sinu oma sõnadega.
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 06 Mai 2026 16:26
Guest kirjutas: 06 Mai 2026 16:20
Külaline kirjutas: 06 Mai 2026 16:19
Ära siis emotsioonitse ega mossita. Kui sa midagi väidad, siis tee seda koos faktidega, mitte ära vaidle lihtsalt vaidlemise pärast.
Miks ründad isiklikult? Kui sul on sisuline argument, siis esita. Ära mine isiklikuks
Ma tõin oma argumendid. Ja vastasin sulle sinu oma sõnadega.
Miks ründad nüüd isiklikult?
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Guest kirjutas: 06 Mai 2026 16:27
Külaline kirjutas: 06 Mai 2026 16:26
Guest kirjutas: 06 Mai 2026 16:20

Miks ründad isiklikult? Kui sul on sisuline argument, siis esita. Ära mine isiklikuks
Ma tõin oma argumendid. Ja vastasin sulle sinu oma sõnadega.
Miks ründad nüüd isiklikult?
Kes sind ründab? Ja millega?
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Guest kirjutas: 28 Apr 2026 12:20
Külaline kirjutas: 28 Apr 2026 11:53
60 aastaselt enam edasi õppima ju ei lähe.
Miks?
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 28 Apr 2026 11:53
60 aastaselt enam edasi õppima ju ei lähe.
[/quote]
Miks?
[/quote]
Sest värsket koolilõpetajat vanuses 60+ ei võta tööle mitte keegi. Kui kandideerijate hulgas ka nooremaid on, siis ei võeta sinnagi, kus tal juba pikaajalised kogemused on.
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 20 Juun 2026 07:11
Külaline kirjutas: 28 Apr 2026 11:53
60 aastaselt enam edasi õppima ju ei lähe.
Miks?
[/quote]
Sest värsket koolilõpetajat vanuses 60+ ei võta tööle mitte keegi. Kui kandideerijate hulgas ka nooremaid on, siis ei võeta sinnagi, kus tal juba pikaajalised kogemused on.
[/quote]
Pole tõsi. Osadel ametikohtadel, näiteks meditsiisis ja hoolduses pole vanus mingi probleem.
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Guest kirjutas: 20 Juun 2026 12:42
Pole tõsi. Osadel ametikohtadel, näiteks meditsiisis ja hoolduses pole vanus mingi probleem.
Noh, on ikka! 60- aastane nüüd küll pole võimeline enam arstiks õppima ning ükski täie aruga patsient ei läheks 65-aastase värskelt arstiks õppinu vastuvõtule. Ja hooldajate öistele valvetelegi ei pea ta tervis enam vastu, kui varem neid teinud pole.
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Guest kirjutas: 20 Juun 2026 13:41
Noh, on ikka! 60- aastane nüüd küll pole võimeline enam arstiks õppima ning ükski täie aruga patsient ei läheks 65-aastase värskelt arstiks õppinu vastuvõtule. Ja hooldajate öistele valvetelegi ei pea ta tervis enam vastu, kui varem neid teinud pole.
Seda 60- aastast ei võetaks kooli enam vastugi! Milleks kulutada ressurssi inimese peale, kes peale lõpetamist varsti pensionile jääb, kui nooremaid õppida tahtjaid, kes veel aastakümneid töötaksid, on küll ja küll.
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Tuttav õppis 50 aastaselt hooldajaks. Nüüd töötab ja rabab 24h vahetusi ja saab 2600 neto.
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Guest kirjutas: 20 Juun 2026 17:58 Tuttav õppis 50 aastaselt hooldajaks. Nüüd töötab ja rabab 24h vahetusi ja saab 2600 neto.
Kuskohas hooldajad 2600 neto saavad?!
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Guest kirjutas: 20 Juun 2026 18:36
Kuskohas hooldajad 2600 neto saavad?!
See on võimalik vaid anonüümses foorumis, kus igaüks luuletab, mis pähe tuleb. Hooldaja neto on 900-1500, aga siin ühe jutu järgi teenib pensionieelik sama töö eest 2600 kätte. Ulme.
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 20 Juun 2026 18:36
Guest kirjutas: 20 Juun 2026 17:58 Tuttav õppis 50 aastaselt hooldajaks. Nüüd töötab ja rabab 24h vahetusi ja saab 2600 neto.
Kuskohas hooldajad 2600 neto saavad?!
Soomes ehk on tõesti selline palk.
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Kui teed oma firma ja hooldad vanureid kodudes, siis saab ehk küll 2600.
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 20 Juun 2026 21:41 Kui teed oma firma ja hooldad vanureid kodudes, siis saab ehk küll 2600.
Jaa, aga eriti palju neid pole, kes suudavad maksta sellist tasu. Palkasin oma vanurile firma. Maksan 60 eurot tunnist ja see töötaja pigem nagu tegeleb lobisemisega. Peseb vanurit kaks tundi. Pidi ka koristama, aga seda pole teinud. Ma varsti rohkem ei võta teda.
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Guest kirjutas: 20 Juun 2026 18:41
Guest kirjutas: 20 Juun 2026 18:36
Kuskohas hooldajad 2600 neto saavad?!
See on võimalik vaid anonüümses foorumis, kus igaüks luuletab, mis pähe tuleb. Hooldaja neto on 900-1500, aga siin ühe jutu järgi teenib pensionieelik sama töö eest 2600 kätte. Ulme.
miks? ilmselt teeb kaks kohta. lihtne ju.
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Guest kirjutas: 20 Juun 2026 07:11
Külaline kirjutas: 28 Apr 2026 11:53
60 aastaselt enam edasi õppima ju ei lähe.
Miks?
[/quote]
Sest värsket koolilõpetajat vanuses 60+ ei võta tööle mitte keegi. Kui kandideerijate hulgas ka nooremaid on, siis ei võeta sinnagi, kus tal juba pikaajalised kogemused on.
[/quote]

mis juttu sa ajad? matemaatikaõpetaja võib 102 ka olla :D
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Guest kirjutas: 21 Juun 2026 09:36

mis juttu sa ajad? matemaatikaõpetaja võib 102 ka olla :D
Kui on valida 35-aastase ja 65-aastase matemaatikaõpetaja vahel, siis ilmselgelt valitakse 35-aastane ja õigesti tehakse ka.
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Guest kirjutas: 21 Juun 2026 09:35

miks? ilmselt teeb kaks kohta. lihtne ju.
See 900-1500 on täiskohaga töö eest, selle kõrvalt ei jää aega ega pole jaksu veel teist täiskohta lisaks teha. Eriti veel 50+ inimesel! Hea kui selle ühe koha koormuse vastu peab.
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 21 Juun 2026 09:49
Guest kirjutas: 21 Juun 2026 09:36

mis juttu sa ajad? matemaatikaõpetaja võib 102 ka olla :D
Kui on valida 35-aastase ja 65-aastase matemaatikaõpetaja vahel, siis ilmselgelt valitakse 35-aastane ja õigesti tehakse ka.
Siin on nüüd see suur KUI. Matamaatikaõpetajaid paraku jalaga segada pole.
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 21 Juun 2026 10:05
Külaline kirjutas: 21 Juun 2026 09:49
Guest kirjutas: 21 Juun 2026 09:36

mis juttu sa ajad? matemaatikaõpetaja võib 102 ka olla :D
Kui on valida 35-aastase ja 65-aastase matemaatikaõpetaja vahel, siis ilmselgelt valitakse 35-aastane ja õigesti tehakse ka.
Siin on nüüd see suur KUI. Matamaatikaõpetajaid paraku jalaga segada pole.
Suurel osal praegustel matemaatika õpetajatel pole vastavat kvalifikatsiooni. Kui kvalifikatsioon on, peab eelistama seda inimest, vahet pole, kui vana ta on. Minu lapsel oli 80 aastane matemaatika õpetaja, väga hea õpetaja oli.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist