Ainult et seda kogemust ei ole kellelegi vaja. Igaüks tahab oma kogemused ise saada, mitte kuulata vanainimese õpetusi ja soovitusi. Ja seda nii töö- kui ka eraelus.Guest kirjutas: ↑21 Juun 2026 11:16 See vanusegrupp on väärtuslik, sest neil on nii elu- kui töökogemus.
Liiga vana
-
Külaline
-
Külaline
Jah, milleks õppida teiste vigadest, kui on võimalik neid vigu ise korrata.Külaline kirjutas: ↑21 Juun 2026 11:27Ainult et seda kogemust ei ole kellelegi vaja. Igaüks tahab oma kogemused ise saada, mitte kuulata vanainimese õpetusi ja soovitusi. Ja seda nii töö- kui ka eraelus.Guest kirjutas: ↑21 Juun 2026 11:16 See vanusegrupp on väärtuslik, sest neil on nii elu- kui töökogemus.
-
Külaline
Kõik situatsioonid on erinevad ja mis ühe jaoks viga, ei ole see teise jaoks.Külaline kirjutas: ↑21 Juun 2026 11:31Jah, milleks õppida teiste vigadest, kui on võimalik neid vigu ise korrata.Külaline kirjutas: ↑21 Juun 2026 11:27Ainult et seda kogemust ei ole kellelegi vaja. Igaüks tahab oma kogemused ise saada, mitte kuulata vanainimese õpetusi ja soovitusi. Ja seda nii töö- kui ka eraelus.Guest kirjutas: ↑21 Juun 2026 11:16 See vanusegrupp on väärtuslik, sest neil on nii elu- kui töökogemus.![]()
-
Külaline
Ma saan aru, et vigadest õpitakse ja saadakse kogemusi jne. Aga sellest ma küll aru ei saa, mis kasu tööandajale sellest on, et ta kogemustega töötaja asemel võtab kogemusteta, kes alles hakkab oma vigadest õppima.Külaline kirjutas: ↑21 Juun 2026 11:34Kõik situatsioonid on erinevad ja mis ühe jaoks viga, ei ole see teise jaoks.Külaline kirjutas: ↑21 Juun 2026 11:31Jah, milleks õppida teiste vigadest, kui on võimalik neid vigu ise korrata.Külaline kirjutas: ↑21 Juun 2026 11:27
Ainult et seda kogemust ei ole kellelegi vaja. Igaüks tahab oma kogemused ise saada, mitte kuulata vanainimese õpetusi ja soovitusi. Ja seda nii töö- kui ka eraelus.![]()
-
Külaline
Saab vähem palka maksta.Külaline kirjutas: ↑21 Juun 2026 16:13Ma saan aru, et vigadest õpitakse ja saadakse kogemusi jne. Aga sellest ma küll aru ei saa, mis kasu tööandajale sellest on, et ta kogemustega töötaja asemel võtab kogemusteta, kes alles hakkab oma vigadest õppima.
-
Tutiga Täi
- Teerajaja
- Postitusi: 142
- Liitunud: 02 Juun 2024 11:27
- Kontakt:
See on ka kindlasti üks põhjus. Pikaajalise kogemusega spetsialisti palk on suure tõenäosusega kõrgem, kui alles ülikoolist väljunud noore kolleegi oma. Erafirmade puhul on selline odava tööjõu palkamine üks strateegiatest.Külaline kirjutas: ↑21 Juun 2026 17:01Saab vähem palka maksta.Külaline kirjutas: ↑21 Juun 2026 16:13Ma saan aru, et vigadest õpitakse ja saadakse kogemusi jne. Aga sellest ma küll aru ei saa, mis kasu tööandajale sellest on, et ta kogemustega töötaja asemel võtab kogemusteta, kes alles hakkab oma vigadest õppima.Külaline kirjutas: ↑21 Juun 2026 11:34
Kõik situatsioonid on erinevad ja mis ühe jaoks viga, ei ole see teise jaoks.
Rootsis oli mõned aastad tagasi skandaal hooldekoduga, kuhu teadlikult võeti tööle viletsa keeleoskusega hooldajaid, sest neile sai tunduvalt vähem palka maksta.
-
Külaline
Ettevõtluses loeb palju rohkem see kui palju ettevõtja ise oma ala tunneb. Tema ise ongi pmst tööülesannete välja õpetaja. Kui majanduslangus tuleb, siis on mõistlik kallimad töötajad koondada ja asemele võtta mõne teise nimega uued töötajad kes alustavad algusest ja teevad ka ametiülesannete suhtes midagi teistmoodi. Nö restart. Vigu teevad paljud inimesed, eriti palju hakkab neid tulema kui on vahetustega tööd. Kõik inimesed väsivad ära, ka kogemustega inimesed.
-
Külaline
Ma töötasin koolis ja seal oli kombeks võtta kvalifikatsioonita õpetajad, et need on kenasti käpa all ja saavad nii vähe kui võimalk palka, lisaks saad neile laduda selga kõik ülesanded. Kui aasta pärast minema läheb, pole hullu, võtad uued. Neid kogenud ja paberitega õpetajad on palju tülikamad, seisavad õiguste eest, ei tee kõike, mida juhtkond tahab jne. Ma mõtlen, et kui see õpetajate karjäärimudel rakendub, siis neid meisterõpetajaid keegi tööle ei taha, sest pead neile palju rohkem raha maksma, odavam on võtta alles tudeng, kellel paberid puuduvad.Rootsis oli mõned aastad tagasi skandaal hooldekoduga, kuhu teadlikult võeti tööle viletsa keeleoskusega hooldajaid, sest neile sai tunduvalt vähem palka maksta.
-
Külaline
Eks see ka oleneb konkreetsest ettevõttest ja kui suur see on ja mis alal tegutseb. Pisikeste puhul oskavad ilmselt omanikud kõike, aga veidi suurematel ei ole see enam füüsiliselt võimalik teada igat väiksemat töölõiku ja uusi inimesi välja õpetada. Ja ega need algajate vead ju ka ettevõtjatele tasuta ole.Külaline kirjutas: ↑21 Juun 2026 17:38 Ettevõtluses loeb palju rohkem see kui palju ettevõtja ise oma ala tunneb. Tema ise ongi pmst tööülesannete välja õpetaja. Kui majanduslangus tuleb, siis on mõistlik kallimad töötajad koondada ja asemele võtta mõne teise nimega uued töötajad kes alustavad algusest ja teevad ka ametiülesannete suhtes midagi teistmoodi. Nö restart. Vigu teevad paljud inimesed, eriti palju hakkab neid tulema kui on vahetustega tööd. Kõik inimesed väsivad ära, ka kogemustega inimesed.
-
Külaline
Pole see asi midagi nii hull. Inimesed lahkuvad ka ise parema palga pärast, pidevalt tulebki leida uusi inimesi. Ettevõtluses mikromanageerimisega tegelevad osakonna juhatajad, meistrid.Külaline kirjutas: ↑21 Juun 2026 17:57Eks see ka oleneb konkreetsest ettevõttest ja kui suur see on ja mis alal tegutseb. Pisikeste puhul oskavad ilmselt omanikud kõike, aga veidi suurematel ei ole see enam füüsiliselt võimalik teada igat väiksemat töölõiku ja uusi inimesi välja õpetada. Ja ega need algajate vead ju ka ettevõtjatele tasuta ole.Külaline kirjutas: ↑21 Juun 2026 17:38 Ettevõtluses loeb palju rohkem see kui palju ettevõtja ise oma ala tunneb. Tema ise ongi pmst tööülesannete välja õpetaja. Kui majanduslangus tuleb, siis on mõistlik kallimad töötajad koondada ja asemele võtta mõne teise nimega uued töötajad kes alustavad algusest ja teevad ka ametiülesannete suhtes midagi teistmoodi. Nö restart. Vigu teevad paljud inimesed, eriti palju hakkab neid tulema kui on vahetustega tööd. Kõik inimesed väsivad ära, ka kogemustega inimesed.
-
Külaline
Nojaa, aga kui sind töövestluselegi ei kutsuta, siis ole nii lahe ja nooruslik vanainimene kui tahes - tööle sa ikka ei saa.Guest kirjutas: ↑21 Juun 2026 09:03
Kui inimene teeb mingeid neegrinalju; arvab, et LGBT+ on vaimuhaigused; et välismaalased võtavad töökohad ära; et AI on mänguasi; et enesetäiendus on raharaiskamine; et kollegiaalsus tähendab klatši; et et keeleõpe jäägu koolipõlve jmt, siis sorri, aga see inimene pole tõesti tööturul kõige atraktiivsem valik. Samal ajal on väga palju absoluutselt igas vanuses inimesi, kes tahavad ja suudavad ajaga kaasas käia, on lahedad kolleegid, pakuvad uusi ideid jne - pole üldse vahet, kas nad on 25 või 65.
-
Külaline
Tööpuudus on nii suur. Kui sajad inimesed kandideerivad, mille järgi siis vestlusele kutsud? Moes on ka spämmimine nende töökuulutustega, pannakse sinna ka kirja kuhu tööle ei soovita siiski minna.
-
Külaline
Ma ei saanudki aru, et jutt käib õpilasfirmadest.Külaline kirjutas: ↑21 Juun 2026 21:15 Palju te ise vanemate, vanavanemate jutuga arvestate..
-
Külaline
Küsimus pole laheduses ega nooruslikkuses, vaid pädevuses ja ajaga kaasas käimises. Küllap see paistab ka CV-st ja kaaskirjast välja.Guest kirjutas: ↑21 Juun 2026 18:26Nojaa, aga kui sind töövestluselegi ei kutsuta, siis ole nii lahe ja nooruslik vanainimene kui tahes - tööle sa ikka ei saa.Guest kirjutas: ↑21 Juun 2026 09:03
Kui inimene teeb mingeid neegrinalju; arvab, et LGBT+ on vaimuhaigused; et välismaalased võtavad töökohad ära; et AI on mänguasi; et enesetäiendus on raharaiskamine; et kollegiaalsus tähendab klatši; et et keeleõpe jäägu koolipõlve jmt, siis sorri, aga see inimene pole tõesti tööturul kõige atraktiivsem valik. Samal ajal on väga palju absoluutselt igas vanuses inimesi, kes tahavad ja suudavad ajaga kaasas käia, on lahedad kolleegid, pakuvad uusi ideid jne - pole üldse vahet, kas nad on 25 või 65.
-
Külaline
Tänapäeval paistab CVst ja kaaskirjast välja esmalt vanus. Kahjuks enamasti nii on. Eriti just väiksemates firmades, kes loodavadki maksta algajale vähem. Võtta katsajale madala palgaga ja siis TL lõpetada.Külaline kirjutas: ↑21 Juun 2026 22:40Küsimus pole laheduses ega nooruslikkuses, vaid pädevuses ja ajaga kaasas käimises. Küllap see paistab ka CV-st ja kaaskirjast välja.Guest kirjutas: ↑21 Juun 2026 18:26Nojaa, aga kui sind töövestluselegi ei kutsuta, siis ole nii lahe ja nooruslik vanainimene kui tahes - tööle sa ikka ei saa.Guest kirjutas: ↑21 Juun 2026 09:03
Kui inimene teeb mingeid neegrinalju; arvab, et LGBT+ on vaimuhaigused; et välismaalased võtavad töökohad ära; et AI on mänguasi; et enesetäiendus on raharaiskamine; et kollegiaalsus tähendab klatši; et et keeleõpe jäägu koolipõlve jmt, siis sorri, aga see inimene pole tõesti tööturul kõige atraktiivsem valik. Samal ajal on väga palju absoluutselt igas vanuses inimesi, kes tahavad ja suudavad ajaga kaasas käia, on lahedad kolleegid, pakuvad uusi ideid jne - pole üldse vahet, kas nad on 25 või 65.
Suurfirmad otsivad spetsiaalsele töökohale hea palga eest tõesti pädevaid ja omal alal kogenud inimesi, aga konkurents on siis ka karm.
Katsu sa Eestis nt lihtsalt juhiabiks/assistendiks kandideerida 50+ vanuses, kuigi oled seda tööd teinud rahvusvahelises firmas eri riikides 20+ aastat
Ja see pole olnud üldse kerge amet, kogemusi lõputult igas valdkonnas alates konverentside korraldamisest, majutuste orgunnimisest, turvafirmade, toitlustusasutuste, lennufirmadega suhtlemisest, meelelahutuse jm korraldamine lisaks.
Tahaks kodumaal rahulikumalt töötada, aga noh...
-
Külaline
Vanust ei märgita CV-sse. https://stardiplats.ee/artikkel/kuidas-koostada-hea-cv/Guest kirjutas: ↑21 Juun 2026 23:17 Tänapäeval paistab CVst ja kaaskirjast välja esmalt vanus. Kahjuks enamasti nii on. Eriti just väiksemates firmades, kes loodavadki maksta algajale vähem. Võtta katsajale madala palgaga ja siis TL lõpetada.
Suurfirmad otsivad spetsiaalsele töökohale hea palga eest tõesti pädevaid ja omal alal kogenud inimesi, aga konkurents on siis ka karm.
Katsu sa Eestis nt lihtsalt juhiabiks/assistendiks kandideerida 50+ vanuses, kuigi oled seda tööd teinud rahvusvahelises firmas eri riikides 20+ aastat
Ja see pole olnud üldse kerge amet, kogemusi lõputult igas valdkonnas alates konverentside korraldamisest, majutuste orgunnimisest, turvafirmade, toitlustusasutuste, lennufirmadega suhtlemisest, meelelahutuse jm korraldamine lisaks.
Tahaks kodumaal rahulikumalt töötada, aga noh...
20-aastase töökogemusega ja 50+ vanuses võiks kandideerida büroojuhiks, sündmusturunduse juhiks vmt, mitte assistendiks - see ongi noore ja algaja amet. Kui sul on juba spetsialisti pädevus, siis hinda ennast esmalt ise, siis teevad seda ka tööandjad.
-
Külaline
Vanuse mitte märkimine ei anna muud tulemust, kui raiskab kandideerija ja tööandja aega. Kui ikka pensionieelikut ei taheta kollektiivi, siis ei taheta. Saab lihtsalt tiiru vestlusel ära käia enne äraütlevat vastust. Ja kui viimane töökoht on kestnud 20+ aastat või haridus omandatud sama kaua tagasi, siis nuputab iga personalitöötaja isegi välja, kui vana inimesega tegu on.Guest kirjutas: ↑22 Juun 2026 00:53
Vanust ei märgita CV-sse. https://stardiplats.ee/artikkel/kuidas-koostada-hea-cv/
-
Külaline
sellise suhtumisega firmasse ja vähegi normaalne inimene ei kandideeri?Guest kirjutas: ↑21 Juun 2026 23:17Tänapäeval paistab CVst ja kaaskirjast välja esmalt vanus. Kahjuks enamasti nii on. Eriti just väiksemates firmades, kes loodavadki maksta algajale vähem. Võtta katsajale madala palgaga ja siis TL lõpetada.Külaline kirjutas: ↑21 Juun 2026 22:40Küsimus pole laheduses ega nooruslikkuses, vaid pädevuses ja ajaga kaasas käimises. Küllap see paistab ka CV-st ja kaaskirjast välja.Guest kirjutas: ↑21 Juun 2026 18:26
Nojaa, aga kui sind töövestluselegi ei kutsuta, siis ole nii lahe ja nooruslik vanainimene kui tahes - tööle sa ikka ei saa.
Suurfirmad otsivad spetsiaalsele töökohale hea palga eest tõesti pädevaid ja omal alal kogenud inimesi, aga konkurents on siis ka karm.
Katsu sa Eestis nt lihtsalt juhiabiks/assistendiks kandideerida 50+ vanuses, kuigi oled seda tööd teinud rahvusvahelises firmas eri riikides 20+ aastat
Ja see pole olnud üldse kerge amet, kogemusi lõputult igas valdkonnas alates konverentside korraldamisest, majutuste orgunnimisest, turvafirmade, toitlustusasutuste, lennufirmadega suhtlemisest, meelelahutuse jm korraldamine lisaks.
Tahaks kodumaal rahulikumalt töötada, aga noh...
-
Külaline
See ei raiska aega, kui sinu põhimure seni on olnud, et ei kutsuta isegi töövestlusele. Siis saad vetlusele ja sul on võimalus end tõestad.Guest kirjutas: ↑22 Juun 2026 07:14Vanuse mitte märkimine ei anna muud tulemust, kui raiskab kandideerija ja tööandja aega. Kui ikka pensionieelikut ei taheta kollektiivi, siis ei taheta. Saab lihtsalt tiiru vestlusel ära käia enne äraütlevat vastust. Ja kui viimane töökoht on kestnud 20+ aastat või haridus omandatud sama kaua tagasi, siis nuputab iga personalitöötaja isegi välja, kui vana inimesega tegu on.Guest kirjutas: ↑22 Juun 2026 00:53
Vanust ei märgita CV-sse. https://stardiplats.ee/artikkel/kuidas-koostada-hea-cv/
CV-sse ei ole mõtet panna üle 10-15 aasta taguseid asju, kui need just ei ole seotud sellega, kuhu kandideerid. Loe tähelepanelikult seda CV koostamise linki, mille panin.
Haridust tuleks ühel või teisel viisil pidevalt omandada, sest elu muutub, tööturu nõudmised muutuvad. Kui tõesti pole viitsitud 20+ aastat ennast koolitada, siis see võibki olla põhjust, miks su CV kõrvale lükatakse. Mitte vanus.
Kes on foorumil
Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline