3. leht 3-st

Re: Häiriv käitumine kinos, teatris ja kontserdil

Postitatud: 22 Juun 2026 20:41
Postitas Külaline
Vana hea vene film Briljantkäsi https://www.youtube.com/watch?v=MkHiu9fD820
Digitaalselt uuendatud.

Re: Häiriv käitumine kinos, teatris ja kontserdil

Postitatud: 22 Juun 2026 20:44
Postitas Külaline
Guest kirjutas: 22 Juun 2026 13:29 Bolti turg sai hoo sisse ikkagi koroonaga.
Hoo võis ta sellega sisse saada, aga kui koroona läbi sai, siis väljas söömas käimine, kus eesmärgiks oli suhtlus ja elamused, ju taastus. Pigem oli koroona nagu üks hea reklaamikampaania, kus tootetutvustus viidi kiiresti paljude võimalike tarbijateni.

Re: Häiriv käitumine kinos, teatris ja kontserdil

Postitatud: 22 Juun 2026 20:47
Postitas Külaline
Külaline kirjutas: 22 Juun 2026 20:44
Guest kirjutas: 22 Juun 2026 13:29 Bolti turg sai hoo sisse ikkagi koroonaga.
Hoo võis ta sellega sisse saada, aga kui koroona läbi sai, siis väljas söömas käimine, kus eesmärgiks oli suhtlus ja elamused, ju taastus. Pigem oli koroona nagu üks hea reklaamikampaania, kus tootetutvustus viidi kiiresti paljude võimalike tarbijateni.
Kogu maailmas sai toidu kullerteenus hoogu koronaast. Mujal oli selleks uber jpt. Bolt ja Wolt olid ainult eestis. Aga täna on kullerteenus langemas ka mujal maailmas, konkurents suurlinnades on suur ja tasuvus väike.

Re: Häiriv käitumine kinos, teatris ja kontserdil

Postitatud: 22 Juun 2026 20:51
Postitas Külaline
Guest kirjutas: 22 Juun 2026 20:47
Külaline kirjutas: 22 Juun 2026 20:44
Guest kirjutas: 22 Juun 2026 13:29 Bolti turg sai hoo sisse ikkagi koroonaga.
Hoo võis ta sellega sisse saada, aga kui koroona läbi sai, siis väljas söömas käimine, kus eesmärgiks oli suhtlus ja elamused, ju taastus. Pigem oli koroona nagu üks hea reklaamikampaania, kus tootetutvustus viidi kiiresti paljude võimalike tarbijateni.
Kogu maailmas sai toidu kullerteenus hoogu koronaast. Mujal oli selleks uber jpt. Bolt ja Wolt olid ainult eestis. Aga täna on kullerteenus langemas ka mujal maailmas, konkurents suurlinnades on suur ja tasuvus väike.
Jah, no just, seda ju minagi. See koroonast saadud hoog oli ajutine, tingitud oludest. Halvad olud lõppesid, hakkas ka tellimine vähenema, sest inimestele meeldib käia väljas söömas ning enam ei olda nõus maksma hingehinda toidu koju toomise eest.

Re: Häiriv käitumine kinos, teatris ja kontserdil

Postitatud: 22 Juun 2026 20:54
Postitas Külaline
Külaline kirjutas: 22 Juun 2026 20:51
Guest kirjutas: 22 Juun 2026 20:47
Külaline kirjutas: 22 Juun 2026 20:44 Hoo võis ta sellega sisse saada, aga kui koroona läbi sai, siis väljas söömas käimine, kus eesmärgiks oli suhtlus ja elamused, ju taastus. Pigem oli koroona nagu üks hea reklaamikampaania, kus tootetutvustus viidi kiiresti paljude võimalike tarbijateni.
Kogu maailmas sai toidu kullerteenus hoogu koronaast. Mujal oli selleks uber jpt. Bolt ja Wolt olid ainult eestis. Aga täna on kullerteenus langemas ka mujal maailmas, konkurents suurlinnades on suur ja tasuvus väike.
Jah, no just, seda ju minagi. See koroonast saadud hoog oli ajutine, tingitud oludest. Halvad olud lõppesid, hakkas ka tellimine vähenema, sest inimestele meeldib käia väljas söömas ning enam ei olda nõus maksma hingehinda toidu koju toomise eest.
Jälle eksid. Inimesed on mugavad, nad ju telliks edasi aga, probleem on hoopis ettevõtetes mis kaasasid suuri investorrahasid maksmaks kulleritele raha mis motiveeriks neid toitu laiali jagama. Kuna pärast koroonat tellimused langesid, investorite rahad kadusid, siis sattusid ettevõtted raskustesse.

Re: Häiriv käitumine kinos, teatris ja kontserdil

Postitatud: 22 Juun 2026 21:00
Postitas Külaline
Guest kirjutas: 22 Juun 2026 20:47 Kogu maailmas sai toidu kullerteenus hoogu koronaast. Mujal oli selleks uber jpt. Bolt ja Wolt olid ainult eestis. Aga täna on kullerteenus langemas ka mujal maailmas, konkurents suurlinnades on suur ja tasuvus väike.
Mujal maailmas on aastakümneid pitsat ja hiina toitu koju tellitud. Vaata kasvõi 90ndate Friendsi - kogu aeg tellisid endale toitu koju. Suurlinnade kiire elutempo juures on vähestel aega, viitsimist ja oskusi midagi korralikku kokata. Tunduvalt lihtsam ja kiirem on see toit koju tellida. Sama on Eestis. Ei kao see kusagile.

Re: Häiriv käitumine kinos, teatris ja kontserdil

Postitatud: 22 Juun 2026 21:02
Postitas Külaline
Külaline kirjutas: 22 Juun 2026 21:00
Guest kirjutas: 22 Juun 2026 20:47 Kogu maailmas sai toidu kullerteenus hoogu koronaast. Mujal oli selleks uber jpt. Bolt ja Wolt olid ainult eestis. Aga täna on kullerteenus langemas ka mujal maailmas, konkurents suurlinnades on suur ja tasuvus väike.
Mujal maailmas on aastakümneid pitsat ja hiina toitu koju tellitud. Vaata kasvõi 90ndate Friendsi - kogu aeg tellisid endale toitu koju. Suurlinnade kiire elutempo juures on vähestel aega, viitsimist ja oskusi midagi korralikku kokata. Tunduvalt lihtsam ja kiirem on see toit koju tellida. Sama on Eestis. Ei kao see kusagile.
Ikkagi erinevus, sest toona telliti midagi kindlast toidukohast. Kullerteenus on palju laiapõhjalisem, saad tellida erinevatest kohtadest toitu. Vanasti see ei olnud võimalik.

Re: Häiriv käitumine kinos, teatris ja kontserdil

Postitatud: 22 Juun 2026 21:13
Postitas Külaline
Guest kirjutas: 22 Juun 2026 21:02
Külaline kirjutas: 22 Juun 2026 21:00
Guest kirjutas: 22 Juun 2026 20:47 Kogu maailmas sai toidu kullerteenus hoogu koronaast. Mujal oli selleks uber jpt. Bolt ja Wolt olid ainult eestis. Aga täna on kullerteenus langemas ka mujal maailmas, konkurents suurlinnades on suur ja tasuvus väike.
Mujal maailmas on aastakümneid pitsat ja hiina toitu koju tellitud. Vaata kasvõi 90ndate Friendsi - kogu aeg tellisid endale toitu koju. Suurlinnade kiire elutempo juures on vähestel aega, viitsimist ja oskusi midagi korralikku kokata. Tunduvalt lihtsam ja kiirem on see toit koju tellida. Sama on Eestis. Ei kao see kusagile.
Ikkagi erinevus, sest toona telliti midagi kindlast toidukohast. Kullerteenus on palju laiapõhjalisem, saad tellida erinevatest kohtadest toitu. Vanasti see ei olnud võimalik.
Eks kõik asjad arenevad edasi, aga point on ju sama - sa tellid endale omale meelepärasest kohast toitu koju.

Re: Häiriv käitumine kinos, teatris ja kontserdil

Postitatud: 22 Juun 2026 21:15
Postitas Külaline
Külaline kirjutas: 22 Juun 2026 21:13
Guest kirjutas: 22 Juun 2026 21:02
Külaline kirjutas: 22 Juun 2026 21:00
Mujal maailmas on aastakümneid pitsat ja hiina toitu koju tellitud. Vaata kasvõi 90ndate Friendsi - kogu aeg tellisid endale toitu koju. Suurlinnade kiire elutempo juures on vähestel aega, viitsimist ja oskusi midagi korralikku kokata. Tunduvalt lihtsam ja kiirem on see toit koju tellida. Sama on Eestis. Ei kao see kusagile.
Ikkagi erinevus, sest toona telliti midagi kindlast toidukohast. Kullerteenus on palju laiapõhjalisem, saad tellida erinevatest kohtadest toitu. Vanasti see ei olnud võimalik.
Eks kõik asjad arenevad edasi, aga point on ju sama - sa tellid endale omale meelepärasest kohast toitu koju.
???

Re: Häiriv käitumine kinos, teatris ja kontserdil

Postitatud: 22 Juun 2026 21:19
Postitas Külaline
Guest kirjutas: 22 Juun 2026 20:54
Külaline kirjutas: 22 Juun 2026 20:51
Guest kirjutas: 22 Juun 2026 20:47

Kogu maailmas sai toidu kullerteenus hoogu koronaast. Mujal oli selleks uber jpt. Bolt ja Wolt olid ainult eestis. Aga täna on kullerteenus langemas ka mujal maailmas, konkurents suurlinnades on suur ja tasuvus väike.
Jah, no just, seda ju minagi. See koroonast saadud hoog oli ajutine, tingitud oludest. Halvad olud lõppesid, hakkas ka tellimine vähenema, sest inimestele meeldib käia väljas söömas ning enam ei olda nõus maksma hingehinda toidu koju toomise eest.
Jälle eksid. Inimesed on mugavad, nad ju telliks edasi aga, probleem on hoopis ettevõtetes mis kaasasid suuri investorrahasid maksmaks kulleritele raha mis motiveeriks neid toitu laiali jagama. Kuna pärast koroonat tellimused langesid, investorite rahad kadusid, siis sattusid ettevõtted raskustesse.
Huvitav-huvitav, miks nad küll langesid? Kas äkki selle pärast, mida ma just ütlesin?
Ei, mina ei eksinud. Sa ei räägid siit-sealt infot, aga juurpõhjus on siiski seal, et koroona sai otsa ja koos sellega ka kullersöömise hiilgeaeg, inimesed pöördusid tagasi tavapärase eluviisi juurde.

Re: Häiriv käitumine kinos, teatris ja kontserdil

Postitatud: 22 Juun 2026 22:09
Postitas Külaline
Oli koroona see aeg kui telliti palju? Kas ei tehtud hoopis igavusest ise süüa?

Re: Häiriv käitumine kinos, teatris ja kontserdil

Postitatud: 22 Juun 2026 22:14
Postitas Külaline
Külaline kirjutas: 22 Juun 2026 22:09 Oli koroona see aeg kui telliti palju? Kas ei tehtud hoopis igavusest ise süüa?
Koroona ajal mina tellisin korra nädalas toitu, sest igapäevane toidutegemine tüütas ära ja välja sööma minna ei saanud. Siis nädalavahetustel või reede õhtuti sõime midagi teistsugust. Nüüd pole mitu aastat midagi tellinud.

Re: Häiriv käitumine kinos, teatris ja kontserdil

Postitatud: 23 Juun 2026 00:46
Postitas Külaline
Guest kirjutas: 22 Juun 2026 22:14
Külaline kirjutas: 22 Juun 2026 22:09 Oli koroona see aeg kui telliti palju? Kas ei tehtud hoopis igavusest ise süüa?
Koroona ajal mina tellisin korra nädalas toitu, sest igapäevane toidutegemine tüütas ära ja välja sööma minna ei saanud. Siis nädalavahetustel või reede õhtuti sõime midagi teistsugust. Nüüd pole mitu aastat midagi tellinud.
Mina tellin siiamaani ja mitu korda nädalas. Nii poest toidukaupa kui ka restoranist süüa.

Re: Häiriv käitumine kinos, teatris ja kontserdil

Postitatud: 23 Juun 2026 02:34
Postitas Külaline
Poest toidukaopa tellin aastaid pidevalt, aga valmistoitu enam ammu mitte. Ära on tüüdanud.