Rabarberikalja abi paluks
Postitatud: 20 Juun 2026 16:15
Üritan 1.korda elus rabarberitest kalja teha.
Küsimused:
1. Kui päris pärmi pole, kas kuivpärm sobib ka, kui arvutan täpselt välja, mitu gr kuivpärmi vastab pärispärmi kogusele?
2. Sidrunit kodus pole hetkel, aga on sidrunimahla ja on 1 apelsin. Kas apelsin sobiks sidruni asemel. Kas lõikan selle viiludeks koorega või pean enne ära koorima, kui kalja sisse panen.
3. Kõikides retseptides räägitakse purkidest või pudelitest. Miks pott ei sobi? Kas 1,5 liitrised tühjad plastikpudelid sobiks villimiseks, või on vaja väiksematesse, 0,5 liitristesse panna? Kui palju tühja ruumi on vaja korgi alla jätta?
4. Kui paekiviseintega kelder on suht jahe, kas sobib hoida pudeleid keldris või peab kindlasti külmkapis hoidma?
5. Mitme päeva pärast juua sobib, kui täna teen, homme villin pudelitesse?
Tänud juba ette, kes nõuga abiks saavad olla. Hetkel keedus juba kurnatud ja jahtub potis.
Küsimused:
1. Kui päris pärmi pole, kas kuivpärm sobib ka, kui arvutan täpselt välja, mitu gr kuivpärmi vastab pärispärmi kogusele?
2. Sidrunit kodus pole hetkel, aga on sidrunimahla ja on 1 apelsin. Kas apelsin sobiks sidruni asemel. Kas lõikan selle viiludeks koorega või pean enne ära koorima, kui kalja sisse panen.
3. Kõikides retseptides räägitakse purkidest või pudelitest. Miks pott ei sobi? Kas 1,5 liitrised tühjad plastikpudelid sobiks villimiseks, või on vaja väiksematesse, 0,5 liitristesse panna? Kui palju tühja ruumi on vaja korgi alla jätta?
4. Kui paekiviseintega kelder on suht jahe, kas sobib hoida pudeleid keldris või peab kindlasti külmkapis hoidma?
5. Mitme päeva pärast juua sobib, kui täna teen, homme villin pudelitesse?
Tänud juba ette, kes nõuga abiks saavad olla. Hetkel keedus juba kurnatud ja jahtub potis.