1. leht 3-st
Häiriv käitumine kinos, teatris ja kontserdil
Postitatud: 21 Juun 2026 16:02
Postitas Külaline
Rõõm näha, et sel teemal ka kirjutatakse. Kinos käimise olen nagunii ära lõpetanud, kahjuks ka teatris või kontserdil ei suuda mõned külastajad tunnike-paar olla krabistamata või telefoni välgutamata.
https://lp.delfi.ee/artikkel/120591797/ ... n-telefoni
Re: Häiriv käitumine kinos, teatris ja kontserdil
Postitatud: 21 Juun 2026 17:21
Postitas Tutiga Täi
Täpselt samal põhjusel ei käi ma enam kinos. Teatrisse ja ooperisse see popkornimaania veel jõudnud ei ole, aga ega palju enam ei puudu ka. Mobiili surinat olen teatris istudes kuulnud küll ja küll, hoolimata, et etenduse alguses palutakse publikul telefonidel hääl maha võtta. Imelik, et mõnedel lihtsalt on see osa kasvatusest täiesti mööda külgi maha jooksnud.
Re: Häiriv käitumine kinos, teatris ja kontserdil
Postitatud: 21 Juun 2026 17:33
Postitas Külaline
Mõtlen, et kui mind häirib popkorni lõhn või kellegi tel helendus, kas ma olen närviline, mul pole päris probleeme või mind häirib ja ma ärritun
Re: Häiriv käitumine kinos, teatris ja kontserdil
Postitatud: 21 Juun 2026 17:40
Postitas Külaline
Kinos pole 6 aastat käinud. Polegi enam filme mida vaatama kinno läheks ja arvutis näeb nad juba varem ära.
Re: Häiriv käitumine kinos, teatris ja kontserdil
Postitatud: 21 Juun 2026 17:56
Postitas Külaline
Kinos ju heli nii vali, et seal kuuleb ka siis, kui sinust mõlemal pool krõbinal süüakse. Telefonidest jah ei saa aru.
Re: Häiriv käitumine kinos, teatris ja kontserdil
Postitatud: 21 Juun 2026 18:19
Postitas Külaline
Guest kirjutas: ↑21 Juun 2026 17:56
Kinos ju heli nii vali, et seal kuuleb ka siis, kui sinust mõlemal pool krõbinal süüakse. Telefonidest jah ei saa aru.
Mõned käivad ka muid kui action-filme vaatamas. Nendes filmides on vaikseid kohti ka. Häirib ikka küll, kui on mingi kandev vaikus ja kuskil keegi matsutab-krõbistab-lobiseb.
Re: Häiriv käitumine kinos, teatris ja kontserdil
Postitatud: 21 Juun 2026 18:23
Postitas Külaline
Mida eraklikumalt inimene elab seda rohkem teda kõik ka häirib. Aafrikas ei ole ühisvetsudel isegi uksi ees ja ometi inimesed teevad oma häda ära ja miski ei häiri.
Re: Häiriv käitumine kinos, teatris ja kontserdil
Postitatud: 21 Juun 2026 18:28
Postitas Külaline
Guest kirjutas: ↑21 Juun 2026 18:23
Mida eraklikumalt inimene elab seda rohkem teda kõik ka häirib. Aafrikas ei ole ühisvetsudel isegi uksi ees ja ometi inimesed teevad oma häda ära ja miski ei häiri.
Sinu jutu kohta on hea, aga ropp väljend: ära võrdle sõrme m..niga!
Re: Häiriv käitumine kinos, teatris ja kontserdil
Postitatud: 21 Juun 2026 18:38
Postitas Külaline
Külaline kirjutas: ↑21 Juun 2026 18:28
Guest kirjutas: ↑21 Juun 2026 18:23
Mida eraklikumalt inimene elab seda rohkem teda kõik ka häirib. Aafrikas ei ole ühisvetsudel isegi uksi ees ja ometi inimesed teevad oma häda ära ja miski ei häiri.
Sinu jutu kohta on hea, aga ropp väljend: ära võrdle sõrme m..niga!
No kui sul oleks suurpere, siis oled harjunud juba igasuguse lõugamise ja meluga, nii et suudad rahulikult kinos filmi nautida ja taustamüra ei pane tähelegi. Aga oleks üksikinimene, siis häirib igasugune krõps. Kui oled elanud euroopas üürimajas kus elavad need lähis-ida tüübid ja aafriklased, siis hiljem on kõik nohu selle kõrval. Kõik see möll, toidulõhnad, mustus, hästi küvasti rääkimine ja karjumine jne
Re: Häiriv käitumine kinos, teatris ja kontserdil
Postitatud: 21 Juun 2026 18:55
Postitas Külaline
Guest kirjutas: ↑21 Juun 2026 18:23
Mida eraklikumalt inimene elab seda rohkem teda kõik ka häirib. Aafrikas ei ole ühisvetsudel isegi uksi ees ja ometi inimesed teevad oma häda ära ja miski ei häiri.
Miks me alati nende kõige viimaste järgi peame joonduma? Äkki joonduks normaalsete inimeste järgi?
Re: Häiriv käitumine kinos, teatris ja kontserdil
Postitatud: 21 Juun 2026 19:00
Postitas Külaline
Külaline kirjutas: ↑21 Juun 2026 18:55
Guest kirjutas: ↑21 Juun 2026 18:23
Mida eraklikumalt inimene elab seda rohkem teda kõik ka häirib. Aafrikas ei ole ühisvetsudel isegi uksi ees ja ometi inimesed teevad oma häda ära ja miski ei häiri.
Miks me alati nende kõige viimaste järgi peame joonduma? Äkki joonduks normaalsete inimeste järgi?
Sest kogu see popkorni komme on tulnud ameerikast kus inimesed elavadki hästi vabalt. Siis meie peamegi nende järgi joonduma kuna maailm on selliseks muutunud. Vanadel inimestel on raske kohaneda, selge see.
Re: Häiriv käitumine kinos, teatris ja kontserdil
Postitatud: 21 Juun 2026 19:01
Postitas Külaline
Tartu ja Tallinnas peaks olema siiski kinosid kus popkorni ei müüda. Nendes rohkem kunstile mõeldud filme käivad ehk normaalsemad vaatamas.
Re: Häiriv käitumine kinos, teatris ja kontserdil
Postitatud: 21 Juun 2026 19:05
Postitas Külaline
Guest kirjutas: ↑21 Juun 2026 19:00
Külaline kirjutas: ↑21 Juun 2026 18:55
Guest kirjutas: ↑21 Juun 2026 18:23
Mida eraklikumalt inimene elab seda rohkem teda kõik ka häirib. Aafrikas ei ole ühisvetsudel isegi uksi ees ja ometi inimesed teevad oma häda ära ja miski ei häiri.
Miks me alati nende kõige viimaste järgi peame joonduma? Äkki joonduks normaalsete inimeste järgi?
Sest kogu see popkorni komme on tulnud ameerikast kus inimesed elavadki hästi vabalt. Siis meie peamegi nende järgi joonduma kuna maailm on selliseks muutunud. Vanadel inimestel on raske kohaneda, selge see.
Kui vanu sa mõtled?
Re: Häiriv käitumine kinos, teatris ja kontserdil
Postitatud: 21 Juun 2026 20:09
Postitas Külaline
Guest kirjutas: ↑21 Juun 2026 19:05
Guest kirjutas: ↑21 Juun 2026 19:00
Külaline kirjutas: ↑21 Juun 2026 18:55
Miks me alati nende kõige viimaste järgi peame joonduma? Äkki joonduks normaalsete inimeste järgi?
Sest kogu see popkorni komme on tulnud ameerikast kus inimesed elavadki hästi vabalt. Siis meie peamegi nende järgi joonduma kuna maailm on selliseks muutunud. Vanadel inimestel on raske kohaneda, selge see.
Kui vanu sa mõtled?
Ilmselt TEMAST ENDAST VANEMAID

Re: Häiriv käitumine kinos, teatris ja kontserdil
Postitatud: 21 Juun 2026 20:15
Postitas Külaline
Külaline kirjutas: ↑21 Juun 2026 19:05
Guest kirjutas: ↑21 Juun 2026 19:00
Külaline kirjutas: ↑21 Juun 2026 18:55
Miks me alati nende kõige viimaste järgi peame joonduma? Äkki joonduks normaalsete inimeste järgi?
Sest kogu see popkorni komme on tulnud ameerikast kus inimesed elavadki hästi vabalt. Siis meie peamegi nende järgi joonduma kuna maailm on selliseks muutunud. Vanadel inimestel on raske kohaneda, selge see.
Kui vanu sa mõtled?
Siin foorumis vist kõik pea 60 aastased või isegi rohkem.
Re: Häiriv käitumine kinos, teatris ja kontserdil
Postitatud: 21 Juun 2026 20:36
Postitas Külaline
Külaline kirjutas: ↑21 Juun 2026 20:15
Külaline kirjutas: ↑21 Juun 2026 19:05
Guest kirjutas: ↑21 Juun 2026 19:00
Sest kogu see popkorni komme on tulnud ameerikast kus inimesed elavadki hästi vabalt. Siis meie peamegi nende järgi joonduma kuna maailm on selliseks muutunud. Vanadel inimestel on raske kohaneda, selge see.
Kui vanu sa mõtled?
Siin foorumis vist kõik pea 60 aastased või isegi rohkem.
Ma olen natuke rohkem jah. Kui mind film huvitab, siis ei pane midagi kõrvalist tähelegi. Terve elu olen igasugu müra sees keskenduma pidanud ja õppinud end välja lülitama.
Re: Häiriv käitumine kinos, teatris ja kontserdil
Postitatud: 21 Juun 2026 21:40
Postitas Külaline
On õudne tõdeda, et vanemate inimeste all juba mõeldakse meid 60 aastaseid

Re: Häiriv käitumine kinos, teatris ja kontserdil
Postitatud: 21 Juun 2026 21:43
Postitas Külaline
Külaline kirjutas: ↑21 Juun 2026 21:40
On õudne tõdeda, et vanemate inimeste all juba mõeldakse meid 60 aastaseid
Aga nad ongi üsna vanad juba. Ei? Kuigi vana on siis juba vana? 80?
Re: Häiriv käitumine kinos, teatris ja kontserdil
Postitatud: 21 Juun 2026 21:43
Postitas Külaline
80 aastane kinos ei käi. isegi 60 aastaseid ei ole mina eriti kohanud
Re: Häiriv käitumine kinos, teatris ja kontserdil
Postitatud: 21 Juun 2026 21:53
Postitas Tutiga Täi
Külaline kirjutas: ↑21 Juun 2026 17:33
Mõtlen, et kui mind häirib popkorni lõhn või kellegi tel helendus, kas ma olen närviline, mul pole päris probleeme või mind häirib ja ma ärritun
Minu jaoks on küsimus kasvatuses või selle puudumises. Popkorni lõhn ja telo näppimine etenduse ajal häirib teisi.