1. leht 3-st

Mida teeksite sellises olukorras

Postitatud: 22 Juun 2026 19:44
Postitas Külaline
Mul on üks visiitsuhtepartner, kellega pole väga kaua koos olnud. Kumbki meist elab oma kodus. Juba teist korda juhtus, et see härra tuli mulle külla ette teatamata, mis minule üldse ei meeldi. Ja väga pahuraks ajab mind see, et see juhtus juba teist korda. Ma saan aru, et üks kord juhtub, et sa ei tea, mis inimesele meeldib, aga kui see inimene ütleb selge sõnaga, et ära rohkem nii tee, siis võiks ju sellega arvestada. Esimene kord tuli suvaliselt ukse taha, kui tegin aiatöid. Pidin siis kõik pooleli jätma, talle hakkama grillima, poeg läks minema kodust, et mitte segada. Mulle ei meeldinud see kõik ja ütlesin mehele, et ma saan aru, et sa tahtsid üllatada, aga palun ära teine kord nii tee, lepime ikka enne kokku, et sa tuled. Tema ütles, et no okei, kui see nii tähtis on, ma helistan siis teinekord ette. Ja nüüd tuleb jälle suvaliselt aia taha. Mingid kurgid oli ka kaasa võtnud, et näe, tema tahtis mulle kurke tuua. Kuna olin just ennast valmis pannud, et minna kodust ära, siis ütlesin talle, et ma kahjuks ei saa sind vastu võtta, oleks parem olnud, kui oleksid ette teatanud, nagu me kokku leppisime. Olin väga pahane, aga sõnades väljendas oma pahameelt hoopis tema. Et mis siis on, miks ta ei või tulla, kui ta tahab, mis sul siis varjata on, kas võtad ennast salaja täis või on sul siin mõni mees või mis viga on. See jutt ajas mind päris pahaseks, panin ukse lukku ja sõitsin minema. Nüüd tema kirjutab mulle, et ta homme minuga kokku ei taha saada, nagu me kokku leppisme, sest mina olen väga mõistmatu inimene. Mina tundsn samamoodi, et mina ei soovi kohtuda,aga ei hakanud talle emotsiooni pealt midagi kirjutama, sest mõtlesin, et ehk rahunen maha, eks vaatame siis edasi. Aga nüüd tema sõnumite peale olen veel rohkem vihane. Kas teie proovikste veel sellist asja lappida või oleks asi läbi?

Re: Mida teeksite sellises olukorras

Postitatud: 22 Juun 2026 19:50
Postitas Külaline
igav fantaasia lugu. elu peab ikka tühine olema

Re: Mida teeksite sellises olukorras

Postitatud: 22 Juun 2026 20:13
Postitas Külaline
Guest kirjutas: 22 Juun 2026 19:44 Nüüd tema kirjutab mulle, et ta homme minuga kokku ei taha saada, nagu me kokku leppisme, sest mina olen väga mõistmatu inimene. Mina tundsn samamoodi, et mina ei soovi kohtuda
Mõlemal on õigus:

1. tema jaoks te olete suhtes ja ta võibki iga hetk tulla ja sina võid samuti iga hetk tema juurde tulla. Sinu käitumine on tema jaoks umbes sama, kui ma ütleks oma mehele, et ma olen nädalavahetusel maal, sa ära ilma ette teatamata tule. On ju jabur.

2. sinu jaoks on see rangete piiridega suhe, kus te ei jaga kogu elu, vaid ainult osa sellest. Ja on loogiline, et inimene, kes ei ole kogu su elu osa, ei saa suvaliselt ilmuda kohale. Nagu ei ilmuks ju suvaliselt kohale ka mõni sõber, sugulane või töökaaslane. Kõigil neil on oma roll su elus ja oleks imelik, kui nad oma piire ületama hakkaksid ja su ellu suvalisel ajal sisse sõidaksid.

Te lihtsalt olete erinevad, näete asju erinevalt, suhtute asjadesse erinevalt. Kui kumbki muutuda ei soovi, siis ei ole sellel suhtel tulevikku.

Re: Mida teeksite sellises olukorras

Postitatud: 22 Juun 2026 20:17
Postitas Külaline
Sinu käitumine on tema jaoks umbes sama, kui ma ütleks oma mehele, et ma olen nädalavahetusel maal, sa ära ilma ette teatamata tule. On ju jabur.
Kui elatakse koos ja see on mõlema kodu, on ju hoopis teine olukord.

Re: Mida teeksite sellises olukorras

Postitatud: 22 Juun 2026 20:32
Postitas Külaline
Guest kirjutas: 22 Juun 2026 20:17
Sinu käitumine on tema jaoks umbes sama, kui ma ütleks oma mehele, et ma olen nädalavahetusel maal, sa ära ilma ette teatamata tule. On ju jabur.
Kui elatakse koos ja see on mõlema kodu, on ju hoopis teine olukord.
Suvila ei pruugi olla mõlema kodu, vaid nt naise vanemate oma, mida need naine ja mees siis kasutada saavad.

Re: Mida teeksite sellises olukorras

Postitatud: 22 Juun 2026 20:35
Postitas Külaline
Külaline kirjutas: 22 Juun 2026 20:13Mõlemal on õigus:

1. tema jaoks te olete suhtes ja ta võibki iga hetk tulla ja sina võid samuti iga hetk tema juurde tulla. Sinu käitumine on tema jaoks umbes sama, kui ma ütleks oma mehele, et ma olen nädalavahetusel maal, sa ära ilma ette teatamata tule. On ju jabur.
Ei või iga hetkt tulla. Ja nad said kokku lepitud, et teatab ette. Nad ei ela koos.
Ja see ei ole suhe. Kui oleks kokku lepitud, et tule millal tahad, siis teine asi.

Re: Mida teeksite sellises olukorras

Postitatud: 22 Juun 2026 21:30
Postitas roosaroos
Külaline kirjutas: 22 Juun 2026 19:44 Pidin siis kõik pooleli jätma, talle hakkama grillima,
Huvitav suhe

Re: Mida teeksite sellises olukorras

Postitatud: 22 Juun 2026 21:32
Postitas Külaline
Kui mammi ja papi kisklevad omavahel nagu noored kuked, ei tule suhtest midagi normaalset.
Vanale jonnakale koerale uusi trikke ei õpeta.

Re: Mida teeksite sellises olukorras

Postitatud: 22 Juun 2026 21:36
Postitas Külaline
roosaroos kirjutas: 22 Juun 2026 21:30
Külaline kirjutas: 22 Juun 2026 19:44 Pidin siis kõik pooleli jätma, talle hakkama grillima,
Huvitav suhe
Ei ole huvitav, lihtsalt pole veel kuigi kaua kestnud. Me ei ela koos, siin käitub ta pigem nagu külaline, kes ootab tähelepanu ja teenindamist. Seega minu arust ei sobigi siia lihtsalt suvaliselt sisse jalutada, eriti kui on öeldud, et ei soovi seda.

Re: Mida teeksite sellises olukorras

Postitatud: 22 Juun 2026 22:56
Postitas Külaline
Ma arvan, et sellest suhtest ei tule nagunii mitte midagi, kui teise külaskäik südame täis ajab. Suhte algul ehk nn armumise faasis peaks olema alati hea meel teist inimest näha ja suur soov temaga koos olla. Kui see nii ei ole, mislaadi suhe see siis üldse on, sest armastusega siin küll ju midagi pistmist pole?

Re: Mida teeksite sellises olukorras

Postitatud: 22 Juun 2026 22:56
Postitas Külaline
Ma arvan, et sellest suhtest ei tule nagunii mitte midagi, kui teise külaskäik südame täis ajab. Suhte algul ehk nn armumise faasis peaks olema alati hea meel teist inimest näha ja suur soov temaga koos olla. Kui see nii ei ole, mislaadi suhe see siis üldse on, sest armastusega siin küll ju midagi pistmist pole?

Re: Mida teeksite sellises olukorras

Postitatud: 22 Juun 2026 22:59
Postitas Külaline
Mida teeksin. Sama, mida abikaasa puhul.
1. Esimene kord tuli suvaliselt ukse taha, kui tegin aiatöid. Pidin siis kõik pooleli jätma, talle hakkama grillima, poeg läks minema kodust, et mitte segada.

Oleksin rõõmus, et ta tuli, annaksin pool aiatööst tema teha, koos lõbusam ka. Kuna me oleme poolenisti abikaasad, siis on tal minu juures ka vahetusriideid. Kui töö tehtud, siis las grillib kõigile. Grillimine ongi rohkem meeste asi.

Poeg nüüd küll kodust minema ei peaks hakkama, eriti kui pole tilluke korter, vaid nii suur elamine, et oma aed ka.

2.Ja nüüd tuleb jälle suvaliselt aia taha. Mingid kurgid oli ka kaasa võtnud, et näe, tema tahtis mulle kurke tuua. Kuna olin just ennast valmis pannud, et minna kodust ära, siis ütlesin talle, et ma kahjuks ei saa sind vastu võtta,

Mina oleksin mehe kui oma püsipartneri kaasa võtnud. Aga muidugi isegi visiitabielu puhul on imelik, et inimesed üldse ei tea teineteise tegemistest. Tavaliselt ikka iga päev saadetakse sõnumeid, kuidas päev läks ja mis homme plaanis.

Et siis TA oma viga. Suhte liiga varajases staadiumis lasi kohe liiga lähedale. Mees peab end juba peaaegu abikaasaks, naise jaoks ajutine külaline.

Re: Mida teeksite sellises olukorras

Postitatud: 22 Juun 2026 23:03
Postitas Külaline
Guest kirjutas: 22 Juun 2026 22:56 Ma arvan, et sellest suhtest ei tule nagunii mitte midagi, kui teise külaskäik südame täis ajab. Suhte algul ehk nn armumise faasis peaks olema alati hea meel teist inimest näha ja suur soov temaga koos olla. Kui see nii ei ole, mislaadi suhe see siis üldse on, sest armastusega siin küll ju midagi pistmist pole?
Võibolla on üksnes seksipartnerid. Ega poeg muidu ju poleks ruttu kodust jalga lasknud.

Re: Mida teeksite sellises olukorras

Postitatud: 22 Juun 2026 23:12
Postitas Külaline
Guest kirjutas: 22 Juun 2026 23:03
Guest kirjutas: 22 Juun 2026 22:56 Ma arvan, et sellest suhtest ei tule nagunii mitte midagi, kui teise külaskäik südame täis ajab. Suhte algul ehk nn armumise faasis peaks olema alati hea meel teist inimest näha ja suur soov temaga koos olla. Kui see nii ei ole, mislaadi suhe see siis üldse on, sest armastusega siin küll ju midagi pistmist pole?
Võibolla on üksnes seksipartnerid. Ega poeg muidu ju poleks ruttu kodust jalga lasknud.
Ega naine sellest mehest kuigivõrd ei hooli. Muidu ei oleks niivõrd kergelt valmis suhet lõpetama ("Kas teie proovikste veel sellist asja lappida või oleks asi läbi?") Väike ebamugavus ja suhtele kohe kriips peale - see ei ole armastus.

Re: Mida teeksite sellises olukorras

Postitatud: 22 Juun 2026 23:19
Postitas Külaline
Külaline kirjutas: 22 Juun 2026 20:17
Sinu käitumine on tema jaoks umbes sama, kui ma ütleks oma mehele, et ma olen nädalavahetusel maal, sa ära ilma ette teatamata tule. On ju jabur.
Kui elatakse koos ja see on mõlema kodu, on ju hoopis teine olukord.
Kui see on ühe kodu, siis see ei saa mitte kuidagi olla kellegi teise kosu, daa?

Re: Mida teeksite sellises olukorras

Postitatud: 22 Juun 2026 23:20
Postitas Külaline
Külaline kirjutas: 22 Juun 2026 23:12
Ega naine sellest mehest kuigivõrd ei hooli. Muidu ei oleks niivõrd kergelt valmis suhet lõpetama ("Kas teie proovikste veel sellist asja lappida või oleks asi läbi?") Väike ebamugavus ja suhtele kohe kriips peale - see ei ole armastus.
Peale paari kohtumist ei peagi ju kohe suurt armastust olema. Või kuidas?

Re: Mida teeksite sellises olukorras

Postitatud: 22 Juun 2026 23:24
Postitas Külaline
Külaline kirjutas: 22 Juun 2026 19:44Ja nüüd tuleb jälle suvaliselt aia taha. Mingid kurgid oli ka kaasa võtnud, et näe, tema tahtis mulle kurke tuua.
Mingis teemas oli, mees kes tõi tomatitaimi.

Re: Mida teeksite sellises olukorras

Postitatud: 22 Juun 2026 23:29
Postitas Külaline
Guest kirjutas: 22 Juun 2026 23:24
Külaline kirjutas: 22 Juun 2026 19:44Ja nüüd tuleb jälle suvaliselt aia taha. Mingid kurgid oli ka kaasa võtnud, et näe, tema tahtis mulle kurke tuua.
Mingis teemas oli, mees kes tõi tomatitaimi.
Loomulik ju, kui nii naine kui ka mees on aiapidajad, ikka jagatakse taimi ja saaki.

Re: Mida teeksite sellises olukorras

Postitatud: 22 Juun 2026 23:33
Postitas Külaline
Guest kirjutas: 22 Juun 2026 23:20
Külaline kirjutas: 22 Juun 2026 23:12
Ega naine sellest mehest kuigivõrd ei hooli. Muidu ei oleks niivõrd kergelt valmis suhet lõpetama ("Kas teie proovikste veel sellist asja lappida või oleks asi läbi?") Väike ebamugavus ja suhtele kohe kriips peale - see ei ole armastus.
Peale paari kohtumist ei peagi ju kohe suurt armastust olema. Või kuidas?
Tõsi, vanemate inimeste puhul tavaliselt ei ole seda suurt armumist suhte algul nagu noorte puhul. Aga mina ei laseks ka paari kohtumise järel meest oma koju. Kohtuksime neutraalsel pinnal. Alles siis, kui asi tõsisem, kutsuks koju ja tutvustaks pojale. Nii ebameeldiv, et poeg on sunnitud IGA peigmehekandidaadiga oma kodus tutvuma. Pole ime, et see on talle ebameeldiv.

Re: Mida teeksite sellises olukorras

Postitatud: 22 Juun 2026 23:38
Postitas Külaline
Ma arvan, et kui sa ei igatse temaga kohtumist ega pole ka rõõmus ootamatu kohtumise üle, siis pole ses suhtes mingitki tunnet. Mida sellist asja üldse lappida? Ta ju ei meeldigi sulle.
Ja ilmselt ei meeldi sina tallegi eriti, kui teie kokkulepet ei arvesta ning saadab pahaseid sõnumeid. Tige inimene lihtsalt.
Tore mees oleks toonud oma grillimiskraami kaasa ja teinud sulle süüa. Ja tulnud esmalt ka aeda appi töid lõpetama.