Kas teie meelest on sellised sõnavõtud poliitikule sobilikud?

vana hea klassika
Külaline

Kas teie meelest on sellised sõnavõtud poliitikule sobilikud?

Postitus Postitas Külaline »

Monika Helme paneb FB-i üles peaministri pildi ja kommenteerib seda nii:

Ma ei saa aru, miks peab EV peaminister nii õudselt riides käima....
Keset suve paksud saapad, põlvedeni hargivahega rippuvad lontis püksid, number väiksem lühike pintsak...särginööbid lahti, ilma lipsuta. Nagu kuskilt põõsast oleks välja karanud.
Võiks ju paremini, kui oskaks. Aga vist ei oska lihtsalt...nagu kõike muudki.
/ kliki pildile, et näha täispikkuses/

Järgmine kommentaar:
no mind on kogu aeg häirinud see tema riietumine...Tallinna volikogus käis ta kogu aeg kortsus pükste ja küünarnukkide peal nahklappidega pintsakus. Ei mingit karismat, hall hiir ja mõttetu mees.

Selline labane inimene on siis meil Riigikogus.
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Oeh... ei ole minu meelest see sobilik, sest vaatamata isiklikule meeldimisele korraliku kasvatusega inimesed nii ei räägi... aga ei imesta - tänapäeval kahjuks on tavaline, et kui sisulised argumendid otsa saavad, hakatakse isiklikult ründama.

Meelde tuli ka võrdlus kunagise "Orissaare seenelisega".
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Ei ole sobilik mitte kuskilt otsast. See on puhas kiusamine. Hästi kasvatatud ja viisakas inimene nii ei tee.
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Ma ammu vaadanud, et perekond Helme sõnavõtud teiste kohta nagu 5b klassi koolikiusajate tase.
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Väga ühekülgne vaatenurk. Kui Riigikogu töös hakkab peaminister argumentide asemel solvama Epleri soengut, siis on see muidugi okei. Ka Monika Helme koledus on Riigikogu istungitel jutuks olnud. Madal
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Guest kirjutas: 14 Juun 2026 16:31 Monika Helme paneb FB-i üles peaministri pildi ja kommenteerib seda nii:

Ma ei saa aru, miks peab EV peaminister nii õudselt riides käima....
Keset suve paksud saapad, põlvedeni hargivahega rippuvad lontis püksid, number väiksem lühike pintsak...särginööbid lahti, ilma lipsuta. Nagu kuskilt põõsast oleks välja karanud.
Võiks ju paremini, kui oskaks. Aga vist ei oska lihtsalt...nagu kõike muudki.
/ kliki pildile, et näha täispikkuses/

Järgmine kommentaar:
no mind on kogu aeg häirinud see tema riietumine...Tallinna volikogus käis ta kogu aeg kortsus pükste ja küünarnukkide peal nahklappidega pintsakus. Ei mingit karismat, hall hiir ja mõttetu mees.

Selline labane inimene on siis meil Riigikogus.
Kuidas võtta...

Nüüd ehk võib rõõmus olla, et näe, ainult naisi ei kritseerita välimuse/riitumise pärast - vaid samasuguse peapesu on saanud ka mees :lol:
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Guest kirjutas: 14 Juun 2026 22:41 Ei ole sobilik mitte kuskilt otsast. See on puhas kiusamine. Hästi kasvatatud ja viisakas inimene nii ei tee.
Minu arust ta ongi kiuslik. Olete tähele pannud, kuidas ta õelalt irvitab, kui riigikogu ees parasjagu mõnda oponendist naist mõnitatakse?
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Aga paraku tõsi ta on. Meie peaminister näeb välja, nagu ei võtaks ta ööseks ülikonda seljast ära.
kolja
Postitusi: 339
Liitunud: 21 Nov 2024 19:25
Kontakt:

Postitus Postitas kolja »

Guest kirjutas: 14 Juun 2026 16:31 Monika Helme paneb FB-i üles peaministri pildi ja kommenteerib seda nii:

Ma ei saa aru, miks peab EV peaminister nii õudselt riides käima....
Keset suve paksud saapad, põlvedeni hargivahega rippuvad lontis püksid, number väiksem lühike pintsak...särginööbid lahti, ilma lipsuta. Nagu kuskilt põõsast oleks välja karanud.
Võiks ju paremini, kui oskaks. Aga vist ei oska lihtsalt...nagu kõike muudki.
/ kliki pildile, et näha täispikkuses/

Järgmine kommentaar:
no mind on kogu aeg häirinud see tema riietumine...Tallinna volikogus käis ta kogu aeg kortsus pükste ja küünarnukkide peal nahklappidega pintsakus. Ei mingit karismat, hall hiir ja mõttetu mees.

Selline labane inimene on siis meil Riigikogus.
Selles mõttes igati konservatiivsetele standarditele vastav, et taolise mõttetu mula mingi riietuse teemal paneb üles just naine, mitte mees. Et just naise roll on sellist tühist klatši tasemel iba ajada, mehel oli tähtsad teemad.
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

kolja kirjutas: 18 Juun 2026 14:15
Guest kirjutas: 14 Juun 2026 16:31 Monika Helme paneb FB-i üles peaministri pildi ja kommenteerib seda nii:

Ma ei saa aru, miks peab EV peaminister nii õudselt riides käima....
Keset suve paksud saapad, põlvedeni hargivahega rippuvad lontis püksid, number väiksem lühike pintsak...särginööbid lahti, ilma lipsuta. Nagu kuskilt põõsast oleks välja karanud.
Võiks ju paremini, kui oskaks. Aga vist ei oska lihtsalt...nagu kõike muudki.
/ kliki pildile, et näha täispikkuses/

Järgmine kommentaar:
no mind on kogu aeg häirinud see tema riietumine...Tallinna volikogus käis ta kogu aeg kortsus pükste ja küünarnukkide peal nahklappidega pintsakus. Ei mingit karismat, hall hiir ja mõttetu mees.

Selline labane inimene on siis meil Riigikogus.
Selles mõttes igati konservatiivsetele standarditele vastav, et taolise mõttetu mula mingi riietuse teemal paneb üles just naine, mitte mees. Et just naise roll on sellist tühist klatši tasemel iba ajada, mehel oli tähtsad teemad.
See tühine klatšiajaja võiks siis viibida kodus supipaja ääres ja mees pidagu teda ise üleval. Aga siin on konservatiiv selle memme ka riigi kaela sokutanud. Ei ole ilus.
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 18 Juun 2026 15:37
kolja kirjutas: 18 Juun 2026 14:15
Guest kirjutas: 14 Juun 2026 16:31 Monika Helme paneb FB-i üles peaministri pildi ja kommenteerib seda nii:

Ma ei saa aru, miks peab EV peaminister nii õudselt riides käima....
Keset suve paksud saapad, põlvedeni hargivahega rippuvad lontis püksid, number väiksem lühike pintsak...särginööbid lahti, ilma lipsuta. Nagu kuskilt põõsast oleks välja karanud.
Võiks ju paremini, kui oskaks. Aga vist ei oska lihtsalt...nagu kõike muudki.
/ kliki pildile, et näha täispikkuses/

Järgmine kommentaar:
no mind on kogu aeg häirinud see tema riietumine...Tallinna volikogus käis ta kogu aeg kortsus pükste ja küünarnukkide peal nahklappidega pintsakus. Ei mingit karismat, hall hiir ja mõttetu mees.

Selline labane inimene on siis meil Riigikogus.
Selles mõttes igati konservatiivsetele standarditele vastav, et taolise mõttetu mula mingi riietuse teemal paneb üles just naine, mitte mees. Et just naise roll on sellist tühist klatši tasemel iba ajada, mehel oli tähtsad teemad.
See tühine klatšiajaja võiks siis viibida kodus supipaja ääres ja mees pidagu teda ise üleval. Aga siin on konservatiiv selle memme ka riigi kaela sokutanud. Ei ole ilus.
Lugesin just artiklit eesti naiste kohta. Euroopa mõistes on suurem osa eesti naisi kõik konservatiivsed ja kohalik poliitika ei puutu asjasse. Nii et täpselt, eesti naine eeldabki et mees peab teda üleval ja naise raha on naise raha. Eesti naistele meeldib ehk vikerkaare lipuga end ehtida, aga keegi neist ei soovi elada koos vikerkaare mehega. Eesti naine on tegelikult vägagi konservatiivne.
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Lugesin just artiklit eesti naiste kohta. Euroopa mõistes on suurem osa eesti naisi kõik konservatiivsed ja kohalik poliitika ei puutu asjasse. Nii et täpselt, eesti naine eeldabki et mees peab teda üleval ja naise raha on naise raha. Eesti naistele meeldib ehk vikerkaare lipuga end ehtida, aga keegi neist ei soovi elada koos vikerkaare mehega. Eesti naine on tegelikult vägagi konservatiivne.
Samamoodi ka Eesti mees, kelle arust on kodutööd ja lapsed naise asi. Haiguslehel on lastega naine, mees pühendub karjäärile ja rahateenimisele. Samas tema teenitut peab ta enda, mitte pere omaks. Eestis on ka suurim üksikemade osakaal maailmas. Palgalõhe on samuti naiste kahjuks. Uus põlvkond enam ei soovi meestest sõltuvat olukorda ja lihtsalt ei sünnita. Pühenduvadki raha teenimisele ja enda heaolule, siis on meestel kisa lahti. Et mis see siis on, mina tahan naist, kes teeb suppi ja teenindab mind kodus, aga ei leia sellist.
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

no vaadake, kes räägib :D Moonika Helme? päriselt?
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 21 Juun 2026 09:03
Lugesin just artiklit eesti naiste kohta. Euroopa mõistes on suurem osa eesti naisi kõik konservatiivsed ja kohalik poliitika ei puutu asjasse. Nii et täpselt, eesti naine eeldabki et mees peab teda üleval ja naise raha on naise raha. Eesti naistele meeldib ehk vikerkaare lipuga end ehtida, aga keegi neist ei soovi elada koos vikerkaare mehega. Eesti naine on tegelikult vägagi konservatiivne.
Samamoodi ka Eesti mees, kelle arust on kodutööd ja lapsed naise asi. Haiguslehel on lastega naine, mees pühendub karjäärile ja rahateenimisele. Samas tema teenitut peab ta enda, mitte pere omaks. Eestis on ka suurim üksikemade osakaal maailmas. Palgalõhe on samuti naiste kahjuks. Uus põlvkond enam ei soovi meestest sõltuvat olukorda ja lihtsalt ei sünnita. Pühenduvadki raha teenimisele ja enda heaolule, siis on meestel kisa lahti. Et mis see siis on, mina tahan naist, kes teeb suppi ja teenindab mind kodus, aga ei leia sellist.
Paljud eestlased elavad üksinda ja vähestel on mingi karjäär. Üksikemad on meil sellepärast, et meie ühiskonna kultuur on selline. Palgalõhe on kummaline, sest naistel on omad ametid ja meestel omad. Näha on et oled pensionieelik ja räägid elust mi oli kunagi 80ndatel. Elu on ammu muutunud juba. Igal nurgal on söögikoht ja ükski naine ei pea mehele kodus suppi keetma.
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Guest kirjutas: 21 Juun 2026 10:37
Külaline kirjutas: 21 Juun 2026 09:03
Lugesin just artiklit eesti naiste kohta. Euroopa mõistes on suurem osa eesti naisi kõik konservatiivsed ja kohalik poliitika ei puutu asjasse. Nii et täpselt, eesti naine eeldabki et mees peab teda üleval ja naise raha on naise raha. Eesti naistele meeldib ehk vikerkaare lipuga end ehtida, aga keegi neist ei soovi elada koos vikerkaare mehega. Eesti naine on tegelikult vägagi konservatiivne.
Samamoodi ka Eesti mees, kelle arust on kodutööd ja lapsed naise asi. Haiguslehel on lastega naine, mees pühendub karjäärile ja rahateenimisele. Samas tema teenitut peab ta enda, mitte pere omaks. Eestis on ka suurim üksikemade osakaal maailmas. Palgalõhe on samuti naiste kahjuks. Uus põlvkond enam ei soovi meestest sõltuvat olukorda ja lihtsalt ei sünnita. Pühenduvadki raha teenimisele ja enda heaolule, siis on meestel kisa lahti. Et mis see siis on, mina tahan naist, kes teeb suppi ja teenindab mind kodus, aga ei leia sellist.
Paljud eestlased elavad üksinda ja vähestel on mingi karjäär. Üksikemad on meil sellepärast, et meie ühiskonna kultuur on selline. Palgalõhe on kummaline, sest naistel on omad ametid ja meestel omad. Näha on et oled pensionieelik ja räägid elust mi oli kunagi 80ndatel. Elu on ammu muutunud juba. Igal nurgal on söögikoht ja ükski naine ei pea mehele kodus suppi keetma.
Sina oled muidugi noor, tark ja progressiivne. Täpselt nagu kunagised nõukogude ideoloogid, kelle normatiivide järgi ehitati korteritesse tillukesed köögid, sest inimene sõi ju ometi sööklas, mida leidus iga nurga peal.
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 21 Juun 2026 11:01
Guest kirjutas: 21 Juun 2026 10:37
Külaline kirjutas: 21 Juun 2026 09:03

Samamoodi ka Eesti mees, kelle arust on kodutööd ja lapsed naise asi. Haiguslehel on lastega naine, mees pühendub karjäärile ja rahateenimisele. Samas tema teenitut peab ta enda, mitte pere omaks. Eestis on ka suurim üksikemade osakaal maailmas. Palgalõhe on samuti naiste kahjuks. Uus põlvkond enam ei soovi meestest sõltuvat olukorda ja lihtsalt ei sünnita. Pühenduvadki raha teenimisele ja enda heaolule, siis on meestel kisa lahti. Et mis see siis on, mina tahan naist, kes teeb suppi ja teenindab mind kodus, aga ei leia sellist.
Paljud eestlased elavad üksinda ja vähestel on mingi karjäär. Üksikemad on meil sellepärast, et meie ühiskonna kultuur on selline. Palgalõhe on kummaline, sest naistel on omad ametid ja meestel omad. Näha on et oled pensionieelik ja räägid elust mi oli kunagi 80ndatel. Elu on ammu muutunud juba. Igal nurgal on söögikoht ja ükski naine ei pea mehele kodus suppi keetma.
Sina oled muidugi noor, tark ja progressiivne. Täpselt nagu kunagised nõukogude ideoloogid, kelle normatiivide järgi ehitati korteritesse tillukesed köögid, sest inimene sõi ju ometi sööklas, mida leidus iga nurga peal.
Millest sellise seose lõid? Poed on valmistoitu täis, kes ikka enam kodus vaaritab kui selleks huvi pole?
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 21 Juun 2026 11:11Millest sellise seose lõid? Poed on valmistoitu täis, kes ikka enam kodus vaaritab kui selleks huvi pole?
See, kes soovib tervislikumalt toituda ja maitsvamat sööki süüa.
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Üksikemad on meil sellepärast, et meie ühiskonna kultuur on selline.
Meil on jah selline kultuur, et mehed ei võta vastutust oma laste eest ja arvavad, et lapsed on naiste asi. Mina panen aga iga seeliku järel plagama, kui selline soov tuleb ja ei huvita need "vanad" lapsed. See on üks põhjus, miks lapsi vähe sünnib.
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 21 Juun 2026 14:35
Üksikemad on meil sellepärast, et meie ühiskonna kultuur on selline.
Meil on jah selline kultuur, et mehed ei võta vastutust oma laste eest ja arvavad, et lapsed on naiste asi. Mina panen aga iga seeliku järel plagama, kui selline soov tuleb ja ei huvita need "vanad" lapsed. See on üks põhjus, miks lapsi vähe sünnib.
Kas mehed peavad siis lapsed naistelt jõuga käest kiskuma, et üksikvanemate osakaal oleks võrdne? Kui naised soovivad ise lapsi endale jätta, siis kas peab neid selles takistama ja kui uus seelik on parem, miks mitte uus võtta?
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 21 Juun 2026 15:07
Külaline kirjutas: 21 Juun 2026 14:35
Üksikemad on meil sellepärast, et meie ühiskonna kultuur on selline.
Meil on jah selline kultuur, et mehed ei võta vastutust oma laste eest ja arvavad, et lapsed on naiste asi. Mina panen aga iga seeliku järel plagama, kui selline soov tuleb ja ei huvita need "vanad" lapsed. See on üks põhjus, miks lapsi vähe sünnib.
Kas mehed peavad siis lapsed naistelt jõuga käest kiskuma, et üksikvanemate osakaal oleks võrdne? Kui naised soovivad ise lapsi endale jätta, siis kas peab neid selles takistama ja kui uus seelik on parem, miks mitte uus võtta?
Sellise mentaliteediga ei tulegi neid lapsi. Sinul soovitan ka lapsi mitte saada, saad kuuekümnenda eluaastani ringi lasta uute ja uute seelikute järel. Siis muidugi on kurb lõpp, siis sind enam keegi ei taha ringilaskmiseks ka.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline